انتشارات کتاب آبان با سابقه ی طولانی و تکیه بر ارتباط نزدیک خود با هنرمندان , نویسندگان , منتقدین و مترجمان در زمینه ی نشر آثار تخصصی رشته ی هنر فعالیت دارد . کتاب آبان ناشر تخصصی آثار هنری شامل گرایش های موسیقی , گرافیک , نقاشی و طراحی , صنایع دستی و هنرهای تجسمی , قالی و فرش , چاپ , هنرهای مفهومی , مجسمه سازی , نگارگری و نقاشی ایرانی , خوشنویسی , طراحی لباس , سینما و تئاتر می باشد .

کتاب های نفیس و ارزشمند با طراحی زیبا با مضمون ادبیات و تاریخ , ایرانشناسی و فرهنگ , کتب مذهبی و ادعیه ی محبوب منقش به کار اساتید ماهر , غزلیات و اشعار و آثار هنری نفیس با استفاده از کاغذهای مرغوب و جلدهای زیبا و با دوام نیز از جمله دیگر فعالیت های کتاب آبان می باشد که به این مجموعه تنوعی بی نظیر می بخشد .

کتاب های کنکوری تخصصی برای دانشجویان رشته ی هنر که شامل کامل ترین سری آموزشی مورد نیاز مدرسین و محصلین این رشته که با محتوای منطبق بر دروس تهیه شده است از جمله محصولات نشر آبان می باشد .

کتاب های عمومی متنوع با موضوع های تاریخ , ادبیات , فلسفه و منطق , باستان شناسی , ایرانشناسی , اقتصاد و جامعه شناسی , تبلیغات و بازاریابی و … نیز در انشارات آبان عرضه می شود . کارت پستال , مجلات , کتاب های دیجیتال شامل نرم افزار و سایر اقلام فرهنگی نیز در نشر آبان موجود است .

انتشارات کتاب آبان حامی هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر , مجری برگزاری جلسات و نشست های تخصصی با حضور هنرمندان و علاقه مندان با هدف اعتلای سطح درک و آموزش جامعه است . حضور در نمایشگاه های کتاب و وقایع هنری از جمله فعالیت های همیشگی این مجموعه است که حضور موثر و فعال نشر آبان را نشان داده است .

این وبسایت که فروشگاه اینترنتی انتشارات کتاب آبان است با هدف دسترسی بهتر و خدمت رسانی بیشتر ایجاد شده است . امیدواریم که با پیشنهادهای سازنده و انتقادات به جای خود ما را همواره در انجام بهتر کارها یاری رسانید .